Arouca – dalszy opis

Wesoły nastrojów Arouca panuje podczas dorocznych obchodów Festa de Nossa Senhora da Mó (Święta Matki Boskiej od Kamienia Młyńskiego). W dniu święta wszyscy mieszkańcy udają się na piknik, który odbywa się na wzgórzu oddalonym od miasta o 8 km na wschód. Równie uroczyście obchodzony jest w Arouca Wielki Tydzień Procesje w mieście trwają już od środy, a kończą się w sobotę w nocy. Wtedy uczestnicy paradyz posążkami świętychw rękach kierują się do kościoła Miłosierdzia, Drogę oświetlają im palące się we wszystkich oknach świece.

Autobusy (z Porto i Feira) zatrzymują się przy głównej ulicy naprzeciwko opactwa. Stąd droga wiedzie dalej w kierunku wzgórza. Na lewo, na niewielkim placu Brandfto de Va- sconcelas znajduje się biuro turystyczne (pn.-pt. 9.30-12.30 i 14.00-17.30: sb. 10.0012.30: «056/943575).

W Arouca są tylko dwa miejsca do zakwaterowania, O Tranco przy Rua Alexandre Herculano («056/943916: ) znajduje się na prawo za placem. Na piętrze restauracji mieści się kilka prostych, nowoczesnych pokoi. Gdyhy nie było tu wolnych miejsc, trzeba udać się do Residencial Sao Pedro na Avenida Reinaldo dc Noronha («056/944580: ). Należy iść wzdłuż głównej ulicy i na skrzyżowaniu skręcić w lewo. Dobrze oznakowana droga zabiera jedynie 5 minut. Schludne pokoje mają łazienkę, a te od strony frontowej balkon z widokiem na miasto i opactwo

Smaczne posiłki podaje się w O Tntnco, Specjalnością lokalu są ogromne porcje pieczonego mięsa za ok. 2500 esc. od osoby, serwowane w reslauracji typu churrascaría. W mieście znajduje się też kilka jadłodajni (casas de pasto). Najlepszą z nich jest Casa Cernada, na rogu głównego placu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>