Bary i kluby – Coimbra

A NaiteTcm Mil Olhos („Noc Ma Tysiąc Oczu”), Avda. Joáo das Regras 68, Santa Clara. Zaraz obok baru Scotch (patrz niżej). Króluje muzyka techno. Popularne miejsce również wśród homoseksualistów.

Aquí Há Rato, Largo da Sé Velha 20. Bar z dyskoteką obsługiwaną przez prezentera, gustującego w muzyce tanecznej pop. Czynne od 22.00-2.00. ‚ liar Diligencia, Rua Nova 30. Pomiędzy Rua Direilai Rua da Sofia. Popularny bar z nastrojowym wnętrzem. Przyblasku świec, popijając tania sangrię można tu posłuchać lirycznego ftu/o. Czynne do 24.00 ‚

Hoćinia liar. Rua do Cabido 6. Ekskluzywny bar odwiedzany w weekendy przez studentów. Przeważa jazz i blues. Niedaleko Largo da Sé Velha. Nieczynne w nd. Cafć-Galeria Almcdina. Arco de Almedina. Urządzony z rozmachem bar z galerią sztuki, mieszczący się w czeluściach starych murów miasta. Rozbrzmiewa tu muzyka brazylijska i jazz.

Califa, Rúa de Matemática 4. Pretensjonalnie urządzony, młodzieżowy lokal w starej części miasta. Specyficzna atmosfera odpowiadać będzie tylko ostrzyżonym zgodnie z ostatnią modą miłośnikom rapu i rocka.

Cartela Explanada Bar, Praęa da República. Obok biura turystycznego. Popularne miejsce spotkań studentów. Stoliki na zewnątrz, nowoczesny wystrój i głośna muzyka. De Sjoelbak, Rúa do Brasil 93. Bar położony nieco za miastem, w pobliżu restauracji Aviz (j.w.) prowadzony jest przez Holendrów. Przy piwie i muzyce z lat 60. i R&B bawią się zawsze tłumy gości. Nieczynne w nd.

Quebra-Costa, Escadas do Quebra-Costas. Powyżej Arco de Almedina. Lokal ożywa dopiero przed północą. Polecamy fanom popu i koktajli. Sing-Sing, Rua Castro Matoso, Panuje tu spokojniejsza atmosfera niż w pozostałych barach, W Sing-Sing można nawet porozmawiać i dłużej posiedzieć, pod warunkiem jednak, że nie będzie to wieczór karaoke. Przygotować się wtedy należy na amatorskie występy, polegające na śpiewaniu do mikrofonu tekstów wyświetlanych na ekranie. Ten rodzaj japońskiej rozrywki audiowizualnej, sz-eroko znany w innych krajach zachodnich jest tu dosyć popularny.

Tropical, Praęa da República, róg Rua Alexandre Herculano. Dwupoziomowy bar oblegany w weekendy przez studentów. Stoliki na parterze zapełniają przede wszystkim smakosze mocnego, ciemnego piwa SuperBocks.

Scotch, Quinta da fnsua, Santa Clara. Pulsujący życiem bar z dyskoteką. Po drugiej stronie rzeki, w pobliżu klasztoru św. Klary, za stacją benzynową Galp i Mobil. Króluje muzyka taneczna i techno, w pt. i sb. wieczorem muzyka na żvwo. Bufet z zimnymi przekąskami i kawą. Czynne 23.00-6.00. ‚ ‚ ‚

States. Praęa Machado de Assis 22a. Muzyka hinduska, rock i grunge. Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po północy. Czynne 22.00-4.00. Nieczynne w nd. Via Latina, Rua Almeida Garrett I. Młodzieżowy lokal z muzyką disco położony niedaleko Praęa da República. Trochę mniejszy od Scotch. Dobra zabawa gwarantowana. Czynne 22.00-4.00. Nieczynne w nd.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>