Casa-Museu de Teixeira Lopes

Spokojniejsza wizyta czeka nas w Casa-Mitseu de Teixeira Lopes (pn.-sb. 10.00-12,30 i 14.00-17.30: bezpl.). Aby się tu dostać, trzeba pokonać stromą, biegnącą od nabrzeża Run Candido dos Reís uliczkę, lub wsiąść do autobusu #S2, #83 lub #84, jadącego z Avenida Aliados przez most.

Lopes był najlepszym uczniem Soaresa dos Reisa. Skupił wokół siebie środowisko artyslyczne i intelektualne, którego przedstawiciele mieszkali tu na przełomie w, XIX i XX. Ich twórczość jest bogato zaprezentowana w drugiej części ekspozycji muzealnych, natomiast pierwsza poświęcona jest Lopesowi, którego większość dzieł ukazuje sylwetki dzieci. Za jego arcydzieło uważa się enigmatyczny portret Angielki, A Inglesa.

Firma Cruzeiro das Qualro Pontes (324236) organizuje regularne wycieczki pu rzece (V-X pn.-pt. cogodz. od 10.00 do 18.00: sb. mniej więcej co dwie godz.: 1500 esc.). Łodzie wypływają z przystani obok barki Coca-Coli. W czasie podstawowej, 50-minutowej wycieczki łódź przepływa pod wszystkimi czterema mostami Porto i opływa większą część miasta.

Aby nacieszyć się dawnym urokiem miasta, trzeba wybrać się na dłuższy spacer: najpierw w górę Rúa Costa Santos, potem skręcić w prawo na Rua Bario De Forrester, a potem skręcić w kierunku rzeki i iść w dół Rua Serpa Pinto, wzdłuż brukowanych uliczek. Inną godną uwagi pieszą wycieczką jest przejście w dół, w kierunku rzeki, minięcie winiarni serwujących porto i dojście do nabrzeżnego. małego portu lybackiego Aturada.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>