Constancia

CONSTANCIA położona 3 km od Almourol, dla turystów zmęczonych całodziennym zwiedzaniem zamku będzie wygodnym miejscem na nocleg. Ta senna, niezwykle malownicza wioska z pobielanymi domami, tworzy naturalny amfiteatr u ujścia Zćzerc do Tagu. Miejsce znane przede wszystkim z tego, że mieszka) tu sławny poeta portugalski Luís de Camoes. Niektóre źródła podają, że mógł się również tutaj urodzić. Historycznie potwierdzony jest natomiast fakt, że twórcaLttzjad schronił się w Contancia przed gniewem Jana III na trzy lata (1547-50). Camoes obraził króla nieroztropnie dedykując sonet miłosny kobiecie, z którą monarcha portugalski wiązał pewne osobiste plany. Panuje jednak opinia, że Constancia pozostała droga sercu poety aż do końca jego życia. W burzliwych czasach wojen napoleońskich książę Wellington gromadził tu swe wojska, przygotowując się do bitwyoTalaverę w Hiszpanii, która miała miejsce w 1809 r.

Osoby podróżujące do Constancia pociągiem powinny wysiąść na pierwszym przystanku za Almourol, w Praia do Ribatejo-Constáncia. Noclegi oíetu]í¡dormidas (noclegownie) mieszczące się przy kafejkach w centrum oraz Residencia! Casa Joño Ciutgas (HÜ49/99403: ©), Warto zatrzymać się w we wspanialej posiadłości prywatnej Casa o Palacio (n049/99224: ©-©) położonej nad brzegiem rzeki czy w Quinta dc Santa Barbara (n049/99214: -©), która leży przy drodze biegnącej do Abrantes, 1 km za miastem. Namioty wolno rozbijać nad rzeką, w pobliżu ogrodów Harto de Camoes, które zaprojektowano według opisu umieszczonego w epickim poemacie Camuesa „Utulanie” (Os Lusadas). Najbliższe, regularne pole kempingowe położone jest w pięknej okolicy nad jeziorem w Castelo de Bode, 9 km w górę z biegiem Zezere.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>