Gastronomia – Coimbra cz. II

Dom Pedro. Avda. Emídio Navarro 58. Przy głównej dradze nad rzeką. Dobra obsługa i ciekawy wystrój (atrakcją jest fontanna). Niestety niektóre posiłki pozostawiają wiele do życzenia. Ceny w granicach ok. 3000 esc.

O Culoiro, Rua Joüo Jacinto 28-30. Restauracja na Starym Mieście specjalizująca się w potrawach afrykańskich. Z pewnością zadowoli podniebienia miłośników ostrych przypraw, które sprowadzane są z dawnych kolonii portugalskich. Za posiłek trzeba zapłacić ok. 2000 esc.

O Trovador(,,Trubadur”). Largo da Sé Velha 17. Zaraz obok Starej Katedry. Piękne drewniane kasetony i ceramiczne kafelki zdobią wnętrze restauracji. Niewielki wybór posiłków za ok. 25003000 esc., wynagrodzi muzyka fado. Regularnie organizowane koncerty są niewątpliwą atrakcją restauracji.

Restaurante Funchal, Rua das Azeiteiras 18. Tuż przy Praęa do Comercio. Lokal urządzony w wiejskim stylu. Specjalność zakładu to ogromne porcje kurczaka lub rosołu z baraniny za niezbyt wygórowaną cenę ok. 2000 esc.

Restaurante Vitoria, Rua da Sota 9 i 10. Restauracja mieści się w pensjonacie o tej samej nazwie. Popularne miejsce na lunch. Do restauracji, w której za ok. 1000 esc. można zjeść rybę z ryżem i sałatką: schodzą się głównie urzędnicy ¡biznesmeni.

Scrcia, Rua Henriques Seco 1. Kawiarnia z harem, położona w pobliżu schroniska młodzieżowego. Serwuje się tu smaczne dania z grilla, potrawy z jajek i rosoły. Ceny przystępne. Czynne do 24.00.

Vicia. Rua das Azeileiras35. Smaczne posiłki, obfite porcje i sympatyczni gospodarze to niewątpliwe zalety tej nieco ponurej, wykładanej kafelkami restauracji. Wyśmienita wieprzowina z małżami (carne dc pono) za jedyne VU0 esc. Za inne potrawy płaci się w granicach 1200 esc.

Ze Neto. Rua das Azeiteiras 8-12. Obok Funchal. Lokal serwuje tradycyjne, portugalskie dania z grilla, do których podaje się chyba najtańsze wino w mieście. Zamówienia przyjmowane sa do godz. 21.45. ‚ ‚

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>