Gastronomia – Coimbra

Najtańsze restauracje znajdują się przy Rua Direita w centrum miasta. Jeśłi nie przeszkadza ci niewyszukany wystrój i takież towarzystwo, to możesz tu zjeść pełny posiłek za niecałe 1000 esc. Turyści gustujący w ekganiszych lokalach, powinni udać się do stylowych kawiarni i restauracji skupionych przy alejkach na Largo da Portagem, Rua da Sota i Praęa dc Comercio. Doskonała opinią cieszą się także lokale na Rua das Aze- iteiras. Najsmaczniejsze śniadania podaje się w kawiarniach w centrum miasta. Poniższy wykaz pozwoli zorientować się, gdzie warto w Coimbrze coś zjeść.

S Vilas, przy Rua Direita 53. Bardzo sympatyczne miejsce. Klienci przychodzą tu głównie dla towarzystwa, rzadziej by zjeść coś konkretnego. W porze lunchu niskie ceny – cały posiłek wraz z mocnym winem domowej roboty kosztuje ok. 1000 esc.

Adtga Paęo do Conde. Rua Pao do Conde I. Popularny w Portugalii rodzaj restauracji typu churrasprcisiu. Zazwyczaj podaje się w nich pieczone na rożnie mięso, kurczaki lub ryby, przyrządzane na wzór brazylijski. Wyśmienite jedzenie. Przestronna jadalnia Adega Pao do Conde mieści się na krytym tarasie. Za mięso lub rybę z grilla, sałatkę, wino i kawę płaci się ok. 1500 esc. Zamkn. niedz.

A Lanterna. Largo da Sota 6. Na parterze har i dyskoteka czyn. do 2.00, a na piętrze wytworna restauracja. Duży wybór wyszukanych dań, w tym pieczona kaczka. Ceny do 2500 esc. Ainérico Machado Pessaa, Rua dos Coutinhos 14. Sympatyczny lokal przy jednej z bocznych ulic, prowadzących od Starej Katedry, Serw uje się tu obfite porcje dań z wołowiny, wieprzowiny i ryb. a także dobre i tanie, domowe wino. Przy cynkowanych stołach można biesiadować do późna w nocy, chociaż nikt bliżej nie wie, o które j godzinie zamyka się lokal. Wejście nie jest oznakowane. Nieczynne we wt.

Aviz, Rua do Brasil 185. Dojazd taksówką z centrum miasta zabiera 5 min.Ta pulsująca życiem restauracja czynna jest dłużej niż pozostałe. W lokalu słynnąeym z wyśmienitych potraw z owoców morza, panuje doskonała atmosfera. Spośród smacznych i niedrogich steków, godny polecenia jest bifé Aviz, przyrządzany ze śmietaną i kawą – polecamy!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>