Gastronomia – Figueira da Foz

Posiłki najlepiej jadać w centrum miasta, gdzie wybór jest największy. Pełno tu barów z przekąskami, kawiarni oraz restauracji specjalizujących się w daniach z owoców morza. Wiele lokali oferuje też niedrogie zestawy turystyczne.

Astoria, Rua Bernardo Lopes 55. Na parterze pensjonatu Asiom. Podaje się tu typowe potrawy z grilla. Niedrogo. lida Figucira („Piękne Drzewko Figowe”), lina Miguel Bombarda 13. W pensjonacie o lej samej nazwie. Specjalnością są dania indyjskie i portugalskie. Polecamy krewetki i ryż z przyprawą curry. Na tarasie potrawy są nieco droższe. Trzeba być przygolowunum na cenę w granicach 20(1(1 esc.

Cacarola, Rúa Cándido dos Reis 65. Lokal w piwnicy, słynny z wyśmienitych potraw z owoców morza. Specjalności dnia wypisane są zawsze na tablicy, przy wejściu. Najmniej piąci się za miejsce przy barze i krewetki z piwem.

Dory Negro, Largo Caras Direitas 16, Buarcos. Na obrzeżach Buarcos. Doskonałe dania z ryb za ok. ¡600 esc. Z dala od morza, można jednak usiąść na patio. O Fscondidinho („Maty w ukryciu”), Rua Dr. Francisco Antonio Dinis 62. Zgodnie z nazwą, lokal rzeczywiście trudno znaleźć. Warto go jednak odszukać, głównie ze względu na doskonale i niedrogie indyjskie jedzenie, przyrządzane tak, jak w dawnej kolonii portugalskiej Goa. Za dania z karty piąci się ok. 2000 esc. Nieczynny w pn.

Pena Branca („Białe Pióro”), Rua 5 de Outubm 42. Buarcos. Oknu z widokiem na plaże. Podaje się tu najlepszy arroz tic marisco (ryż z owocami morza) oraz inne smakowite dania z ryb. Ceny ok. 2500-3000 esc. ‚

Pic-Nic, Rua de Sao Lourenęo, przy skrzyżowaniu z Rua David de Sousa. Duży wybór niedrogich potraw ?. ryh (ok. 2500 esc. za pełny posiłek). Najlepsze stoliki znajdują się na urządzonym na dachu tarasie.

Snack-Bar Manijo. Rua Dr. Calado 51a. Bar szybkiej obstugi. niedaleko plaży, przy drodze prowadzącej od biura turystycznego. Po osi rej wspinaczce pod górę, każdy chętnie coś tu przekąsi (hamburgery, kanapki) i popije piwem.

Tahiti. Rua da Fonte H6. Przyjemna, niewielka restauracja, nieco na uboczu. Obsługa mila i mówi po angielsku. Niewysokie ceny i smaczne jedzenie, w tym angielskie śniadania i mato oryginalna ryba z (tytkami.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>