Gastronomia i życie nocne w Porto

Kawiarnie porównywalne są z tymi w Lizbonie, a niektóre z nich, znajdujące się przy głównych ulicach handlowych, utrzymane są w stylu Art Deco. Popularniejsze, otwarte do późnych godzin nocnych, bary znaleźć można na ulicach wokół Cais da Riheira (Rúa de Fonte Taurina, Rua de Sao Joao i Rua de Bclomonte). Są to bary nie posiadające pozwolenia na sprzedaż alkoholu, gdzie jednak można zamówić tanie piwo, oraz drogie lokale, przyciągające głównie bywalców klubów. W większości tych ostatnich, zamówienia przyjmuje się od kwoty ok. 800 esc. Dyskoteki w Porto cieszą się dużą popularnością, ale niestety wiele z nich jest poza centrum – dojazd najlepiej taksówką. Podobnie jak w Lizbonie, także i w Porto większość klubów otwarta jest do 4.00 lub 5.00 nad ranem, a za wstęp płaci się przeważnie w granicach 1000-1500esc. W wielu klubach po okazaniu biletu wstępu przy bufecie zamówić można dwa darmowe drinki,

Do innych form rozrywki należą koncerty muzyki klasycznej, odbywające się regularnie w A uditório Nacional Carlos Alberto, Rua das Oliveiras 43 (o2004540) i w Claustros do Convento dc Sao Bento da Vitoria, Rua Sao Bento da Vitoria (zr2006547). natomiast grupy taneczne ¡muzyczne, w tym gwiazdy muzyki pop i rocka, występują wColisett, Rua de Passos Manuel (o2005196).

Najnowsze filmy można obejrzeć w jednym z kin w centrum miasta, np. w Cinema Batalha przy Praęa da Batalha, w Cinema Trindade, w uliczce przylegającej do Praęa da Trindade oraz w Cinema Passos Manuel, obok Colisett przy Rua de Passos Manuel. 

Turyści odwiedzający Porto w okolicach lutego powinni zwrócić uwagę na odbywający się wtedy festiwal filmowy Fatuasporto, podczas trwania którego filmy wyświetlane są w Coliseu i innych kinach. Biura turystyczne dysponują miesięcznym programem koncertów i imprez kulturalnych, a w lokalnym wydaniu Público umieszczany jest m.in. repertuar kin.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>