Gastronomia w Aveiro

Avciro słynie z wyśmienitych, przyrządzanych z węgorza i owoców morza potraw regionalnych, do których podaje się mocne wino Bairnida. Zdecydowanie najtańsze posiłki serwują niewielkie jadłodajnie (casas cle pasto), położone w starej części miasta wokół largu rybnego. W pobliżu znajduje się też kilka tradycyjnych restauracji.

Alexandre. Cais do Alboi 14. Przy kannie. Cieszący się dobrą opinia bar z przekąskami połączony z reslauracją. Za pełny posiłek płoci się ok. 2000 esc. Neptunu, Rua Mendcs Leite L Niewielki lokal specjalizujący się w dobrych daniach z grilla. Podaje się tu olbrzymie porcje kurczaka, domowej roboty kiełbaski, kotlety mielone lub ryby. Pełny posiłek kosztuje 1000 esc., choć wystarczy zamówić tyiko połowę porcji.

O Telheirn, Largo da Praça do Peine 20-21. Znakomita jadłodajnia zdrewnianymi ławami i stołami wykładanymi kafelkami. Spośród przyrządzanych na wiełe sposobów dań. polecamy doskonałe Ltllias grellmclo (smażone kalmary). Łącznie zzupą rybną, winem i kawą rachunek wyniesie ok. 2500 esc. Zamkn. w sb.

Salpoente. Canal Sao Roque 83. W odległości 10 min na północ, wzdłuż kanału. Oryginalna restauracja rybna mieszczącą sit: w odnowionej chacie rybackiej. Podaje się tu średnie íub duże porcje krabów i ryb. Smacznie. Czyn. pn.-sb. J2.00-14.3Ó i J9.30-22.30.

Sonatura, Rúa Clubc dos Galitos 6. Samoobsługowa restauniqa wegetariańska. Dania nie sa wprawdzie wyszukane, ale i tak lepsze niż podawane tu na okrągło omlety i frytki. Czyn. pn.-pl do 20.30, wsb. do 15.00.

Tavares Pobre, Rua Jolio Alonso 13-15. Droga restauracja oferująca egzotyczne potrawy z owoców morza. Wyśmienita dla amatorów krabów, stokfiszy (lani rodzaj dorsza) i sałatek 7. ośmiornicy. Niecz. w pn.

Parrcirinha. Trav. do Lavradouro 10. Prosta i niewyszukana jadłodajnia niedaleko Largo do Praęa da Peixe. Za pełny posiłek trzeha zapłacić ok. 1000 esc. Zieo. Rua José Estevâo 52. Jadłodajnia popularna wśród miejscowych. Ceny w granicach ok. 1000 esc. Codziennie inne menu, zawsze jednak podaje się dania z grilla, ryby i lokalne wino, Niecz. w nd.

Cervcjaria Rossio, Largo da Rossio 15. Rodzaj piwiarni. Centralnie położony lokal, w którym można napić się piwa i zjeść smaczne kanapki z mięsem. Czyn, do 2,00,

Estrondo, Canal Sao Roque 73. Poniżej SalpoeiUz przy kanale. Bur w stylu polinezyjskim. Koktajle i drinki popija się tu do późna w nocy. Salpoente, Canal Sao Roque 83. Restauracja z barem czynnym do późna (22.00-2.00). Czasami w weekendy organizowane są tu koncerty muzyki na żywo.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>