Gastronomia w Barcelos

Na rogu Campo, przy alei naprzeciwko Templo, znajdują się trzy, sąsiadujące ze sobą niedrogie restauracje: najlepszą z nich jest środkowa. Inne lokale to:

Bagoeira, Avda. Dr Sidónio País 57. W dzień targowy roi się tu od slraganiarzy przekładających do ogromnych rondli i garnków zamówione na wynos potrawy. Mniejszy tłok panuje wieczorem. Specjalnością lokalu są niezbyt drogie zupy, dania z grilla i steki.

Casa dos Arcos. Rúa Duques de Braganęa, na północ od Solar dos Pinhciros. Tradycyjna restauracja słynąca z wyśmienitych dań z dziczyzny i pysznego arroz tk [rango (ryżu z kurczakiem). Czynne codz. oprócz pn.

Confeitaria Sakaęao, Rua Dom Antonio Barraso. Prowadzona od pięciu pokoleń cukiernia, w której nadal podaje się uznane od lat wyroby z jajek i migdałów. Dom Antonia, Rua Dom Antonio Barraso. Organizuje się tu najczęściej przyjęcia weselne i inne imprezy. Wszyscy goście zachwycają się doskonałymi daniami z grilla oraz potrawami z dzika.

Furna. Largo da Madalena, Długie kolejki ustawiające się po kurczaka na wynos są wystarczającą reklamą lokalu. Czynne codz. oprócz pn. Restaurante Turismo, przy końcu Rua Duques de Braganęa. W rzeczywistości nie jest to restauracja, ale bar z widokiem na rzekę. Idealne miejsce, aby napić się piwa w promieniach zachodzącego słońca.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>