Gastronomia, życie nocne i święta – Braga

Wizytówką miasta są XTX-wieczne kawiarenki, w których tłok panuje od rana do wieczora. W każdej z nich kupić można kanapki, przekąski, a nawet pełne posiłki. Na te ostatnie najlepiej udać się jednak do jednej z wyśmienitych miejscowych restauracji: najlepsze z nich opisane zostały poniżej.

Informacje o wydarzeniach kulturalnych zamieszczane są w miejscowej gazecie Correio do Minho. Egzemplarz gazety jest do wglądu w biurze turystycznym, którego obsługa chętnie udziela bliższych wskazówek. Bez względu na repertuar, na pewno warto udać się do amfiteatru Teatro Circo (tr053/22403), przy Avenida da Liberdade naprzeciwko Centro Comercial Gold, Oprócz przedstawień teatralnych organizowane są tu projekcje lii- mów. Dwa kina mieszczą się leż w Centro Comercial Avenida na Avenida Central.

Miłośnicy życia nocnego mają do wyboru wiele klubów, niestety większość z nich często zmienia adresy i właścicieli. Najwięcej lokali nocnych znajduje się przy końcu Avenida da Liberdade, wokół hotelu Turismo. Cieszące się największą popularnością kluby to 84, poniżej hotelu Turismo i Pacha na Rua Gonęalo Sampaio.

A Brasiieira, Largo Harán de Sńo Marinha. Zachwycająca kawiarnia w starym stylu, przy końcu Rua do Souto. Wiekowi kelnerzy serwują brandy zamawiane przez gości w podobnym wieku. W tecie stoliki na tarasie.

Café Astória, Avenida da Liberdade. Zdecydowanie najlepsza kawiarnia w mieście. Piękne, stare wnętrze wykładane jest mahoniem, ozdobą są też witrażowe okna. Od czasu do czasu odbywają się tu koncerty. Podstawową atrakcję stanowią jednak wyśmienite przekąski. Café Taliami, Largo do Paęo 8. Dobre miejsce na lunch. W lecie stoliki na zewnątrz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>