Hotele i pensjonaty na wschód od Avenida dos Aliados

Albergaría Girassol, Rua Sá da Bandeira 131 («2001891). Niewielki zaiazd usytuowany powyżej hotelu Peninsular. Na parterze mieści się dohra restauracja. Grande Hotel do Porto. Rua de Santa Catarina 197 («2008176). Ten ogromny, uważany za najstarszy hotel w Porto wciąż nosi ślady dawnej wspaniałości. Znajduje się w zamkniętej dla ruchu samochodowego części miasta, niecałe Í0 min piechotą od stacji Sao Bento. ©.

Hotel Karcna Imperto. Praęa da Batalha 130 («2006861). Dawny hotel kolejowy, naprzeciw kompleksu kin Batalha. Obecnie nowoczesny i wygodny hotel z wystrojem utrzymanym w ciemne j tonacji. Niedrogo.

Hotel Peninsular, Run Sá da Bandeira 21 («2003012). Ładnie położony, wygodny hotel dwu- gwiazdkowy. Wejście ozdobione jest kallami azulejos, co świadczy o tym, że dzisiejszy hotel był niegdyś przybudówką pobliskiego kościoła.

Pensao Chique. Avda. dos Aliados 206 («2009011). Przyjemny, zadbany, dobrze zarządzany pensjonat. Zważywszy na położenie w centrum miasta, niedrogo. Pensao Mondariz, Rua Cimo da Vila 139. Jedno z kilku miejsc przy tej ulicy oferujących noclegi (dormidas). Nie wszystkie z nich są wysokiej klasy (zważywszy na lokalizację w dzielnicy prosty tutek), ale ich zaletą jest niezbyt wysoka cena i ciekawa panorama miasta widoczna z okien. Po sezonie można liczyć na obniżkę cen pokoi, (D.

Pensâo Monte Sinai, Rua Alexandre Ilerculano 146 («2008218). Dosyć duże pokoje, niektóre z łazienką i telewizorem. Niedrogo, ale czasem zbyt głośno. Pensât» do Norte, Rua de Fernandes Tomas 579 («2003503). Przy skrzyżowaniu z Rua de Santa Catarina, naprzeciw oryginalnie wyłożonego płytkami kościoła. W tym przyjemnym pensjonacie znajduje się mnóstwo pokoi {o niskim lub wysokim standardzie). Najlepsze pokoje mają balkony z widokiem na ulicę, ale ich ujemną stroną jest hałas uliczny.

Pensao Paułista. Avda. dos Aliados 214 («314692). Ciekawie położony pensjonat z dobrymi pokojami, ale jedynie w tych mieszczących się w tylnej części budynku można się porządnie wyspać. W cenę wliczone śniadanie.

Pensao Universal. Avda. dos Aliados 38 («2006758). Skromny, utrzymany w czystości pensjonat. Płaci się tu głównie za idealne położenie. Dosyć hałaśliwie. W cenę wliczone śniadanie. .

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>