Informacje praktyczne – Amarante

Dworzec kolejowy znajduje się w odległości dziesięciominutowego spaceru na północny zachód od centrum, natomiast autobusy zatrzymują się bliżej śródmieścia, po drugiej stronie rzeki. Informacji m.in. o noclegach w okresie letnim, kiedy to pojawiają się zazwyczaj problemy ze znalezieniem wolnego pokoju, udzielają pracownicy biura turystycznego (latem wt.-nd. 9.30-12.30 i 14.00-18.1K): zimą wt.-nd. 9.30-12.30 i 14.00-17.00: »055/ 432259), które mieści się w Cámara Municipal, obok muzeum sztuki.

Wśród hoteli poleca się przede wszystkim przyjemny Residencial Esloril, Rua 31 de Janeiro 49 (»055/431291:), z którego pokoi znajdujących się w części tylnej rozciąga się ładny widok na rzekę. Znacznie taniej jest w Residencial Príncipe na Largo Conselheiro

Antonio Candido dos Reis 53 («055/432956:), niedaleko dworca autobusowego, gdzie pokoje frontowe posiadają balkony. Albergaría Dona Mwgarida, Rúa Cándido dos Reis 53 («055/432110:), znany popularnie jako Hotel Silva, lo wygodny, ciekawie położony, ale i dość drogi hotel z tarasem, na którym podaje się śniadania. Rozciąga się z niego (i z kilku pokoi) widok na rzekę. Natomiast Casa Ze da Calęada («055/422023:) to tradycyjny zajazd miejski z przełomu w. XIX i XX, z wygodnymi pokojami wyposażonymi w ciemne, przysadziste meble. Usytuowany jest naprzeciw restauracji o tej samej nazwie. W Amarante, na nabrzeżu, znajduje się też kemping miejski («055/432133: czynny cały rok): drugi powstaje obecnie nieco wyżej, koło rzeki.

W mieście jest dosyć dużo restauracji. Na szczególną uwagę zasługują m.in. A Qitelba A drga Regional, Rúa de Olivenga (gdzie podaje się dobrze przyprawione dania mięsne, a do tego duże ilości mocnego, miejscowego czerwonego wina), przyjemna Café Sao Gonęalo z widokiem na most, znajdująca się na Praęa da República przy kościele (gdzie zamówić można niedrogą kolację i usiąść przy wystawionych na zewnątrz stolikach), oraz Casa Zeda Calęada na Rua 31 de Janeiro – zdecydowanie drogo, choć warto wydać tu pewną ilość escudos na przysmaki kuchni regionalnej, a z tarasu mieszczącego się z tylu restauracji roztacza się ładny widok na rzekę. Gdy pojawi się ochota na inną kuchnię, można się udać do niedrogiej restauracji chińskiej – Restaurante Chinés Cantdo przy Rua Cándido dos Reis, ulubionego lokalu miejscowej klienteli.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>