Informacje praktyczne – Caminha

Noclegi w mieście oferują trzy pensjonaty: niedrogi Residencial Arca Nova, niedaleko dworca kolejowego na Largo Sidónio Pais («058/721590: ): nieco starszy Pcnscio Rio Coura, na Avenida Saraiva de Carvalho («058/921142: @): oraz najmniej przytulny Residencial (Jalo d’Ouro, Rúa da Corredoura 15, zaraz obok głównego placu («058/ 921160): t). Jeśli wszystkie są już zajęte, można wynająć kwatery prywatne (informacji udziela biuro turystyczne lub obsługa restauracji Pero de Camiitha- patrz niżej) lub zatrzymać się w Casa de Esleirá, przy drodze prowadzącej do miasta (ir058/921356: ). Piękna rezydencja z ogrodem objęta jest planem Ttirihah, niestety do wynajęcia jest tylko jeden apartament.

W pobliżu Caminha znajdują się dwa pola kempingowe. Lepsze warunki posiada pole wVilar de Mouros, położone niedaleko wąwozu («058/922472, czyn. cały rok). Jedną z atrakcji jest basen kąpielowy. Dwa razy dziennie kursują tu autobusy odjeżdżające sprzed kawiarni, 200 m na lewo od dworca. Drugi kemping to zwykle zatłuczony Orbi- tur, leżący na terenie pomiędzy rzeką i morzem, naprzeciwko Fortaleza, 2 km na pułu- dnie od miasta («058/921295: czyn. cafy rok). Z przystanku kolo ratusza kursują tu dziennie (pn.-pl.) trzy autobusy.

Najlepsze kawiarnie i restauracje skupione są wokół głównego placu. Polecamy dania regionalne w Caminhensc, pyszne pizze w ożywionej Rem de Caminlia oraz smaczne śniadania w Pastelaraia Colmeia, Dobre, choć o wiele droższe potrawy serwuje się w Adega do Chico na Rúa Visconde de Sousa Rego. Należy iść w górę na prawo od placu, za wieżę zegarową.

Rejsy promów rzecznych do La Guardia w Hiszpanii zawieszone są od kilku lat, wszystko wskazuje jednak na to, że w przyszłości zostaną wznowione. Drogą wodną można przeprawić się do Hiszpanii z miasta Vila Nova de Cerveira (patrz niżej).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>