Informacje praktyczne – Vouzela

Autobusy zatrzymują się w samym centrum miasta, przy rynku. Na lewo od głównej ulicy znajduje się biuro turystyczne. Ze znalezieniem zakwaterowania nie powinno być problemów. Noclegi oferuje Casa Ferreira, Rua Ba rao da Costeiro («032/771650: ), w pobliżu biura turystycznego. Bardziej komfortowy jest PensSo Marqués. Pensjonat znajduje się tuż za biurem, przybocznej i dobrze oznakowanej Rua Aires de Gouveia76 («032/772029: ). W pensjonacie mieści się popularna wśród miejscowych restauracja. Gdyby nie było tu wolnych miejsc, można pójść do Restaurante O Chafariz lub Restaurante Paulo. Obie restauracje położone są w odległości kilkunastu minut drogi od centrum, przy drodze do Sao Pedro.

Pnie kempingowe («032/771847: czyn. enty rok) ma dobrą lokalizację na niewysokim wzgórzu, zaledwie 1 km za miastem, przy drodze doSenhora do Costelo (dalsze 1,5 km). Wzgórze z kempingiem to również popularne miejsce pikników, organizowanych w Vouzela w pierwszą niedzielę po 5 sierpnia. Stojący tu drogowskaz, wskazuje drogę do Praęada República.

Szczególnie uroczyście obchodzi się w Vouzeli święto ku czci Sao Frágil, przypadające na 14 maja. Po procesji, która przechodzi przez całe miasto ulice Vouzela toną w kwiatach. Następnie tłumy udają się na okoliczne wzgórza, by na wiasne oczy zobaczyć, jak zakwita szczególnie rzadki w tych rejonach gatunek rododendrona, tj. loemtrc- irosa. Wizytę w mieście warto zaplanować na pierwszą środę miesiąca, kiedy w Vouzela odbywa się targ.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>