Informator – Viana do Castelo

Apteki Nclsina, Praęa da República: Central, Rua Manuel Espregueira, Informacje o dyżurach nocnych znaleźć można w biurze turystycznym. Banki Największe banki mają swoje siedziby na Praęa da República oraz przy głównej alei. Basen kąpielowy Można korzystać z basenu w hotelu Pan/tte, Parque da Coliza, na wschód od rzeki, za torami kolejowymi. Kąpielisko miejskie znajduje się na Avenida 28 de Setembro, trzeba się jednak upewnić w biurze turystycznym, czy po dłuższej przerwie jest już czynne.

Książki i prasa Sprzedaż książek w języku angielskim prowadzi Uvraria Bertrand, Rua Sacadura Cabral. Prasa międzynarodowa jest do nabycia w kiosku na rogu Praęa da República.

Policja Komisariat na Rua dę Aveiro («058/822022). Poczta Rozmowy międzynarodowe z poczty naprzeciwko dworca kolejowego, przy Avenida dos Combatemes. Rejsy wycieczkowe W mieście organizowane są wycieczki w górę rzeki Lima. Statki odpływają z przystani przy końcu głównej alei. O cenę biletu można się targować, zwykle płaci się jednak ok. 3000 esc. ‘ ‚

Szpital Avenida 25 de Abrí! («058/829081). Taksówki Postój taksówek znajduje się przy Avenida dos Combatentes da Grande Guerra. Wypożyczalnie samochodów zł vis, Rua do Gontim («058/823994): Hertz. Avenida Conde da Carreira («058/822250).

Prowadząca na północ od Viana linia kolejowa ciągnie się wzdłuż wybrzeża aż do miejscowości Caminha. Trasę w obie slrnny pokonują dziennie dwa pociągi zatrzymujące się we wszystkich mijanych po drodze wioskach, w tym w Carreęo, Afife, Gelfa, Vila Praia de Ancora i Moiedo do Minho, z których dostać się można na piękne, niemalże nieuczęszczane plaże. Pokonanie tej trasy pieszo zajmuje ok. dwóch dni i wiąże się z noclegiem na wydmach w Afife, 10 km na północ od Viana. Osoby planujące taką wędrówkę muszą jednak wziąć pod uwagę fakt, że puste plaże są od kilku lal miejscami przemytu narkotyków. Nadmorskie spacery nie należą więc do bezpiecznych, tym bardziej że często zdarzają się pościgi policyjne za przemytnikami rozładowującymi tu przybyłe z Hiszpanii towary.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>