Moledo do Minho

MOLEDO DO MINHO, leżące na północ od Vila Praia de Ancora jest ostatnim miejscem. w którym podróżujący pociągiem mają szansę na kąpiel w morzu. Miejscowość jest podobna do Vila Praia i również posiada w połowie zniszczony fort stojący na długim, piaszczystym cyplu, jakby strzegł rzeki. Miejscowość ta jest najchętniej odwiedzana przez Portugalczyków. Jeżeli zmierza się do Caminha, Vatença czy nawet do Hiszpanii, można się tu zatrzymać, pospacerować po plaży i wsiąść do następnego pociągu. Tych, którzy chcą się zatrzymać na dłużej może skusić Pensfio Ideał, Rua Eng. Sousa Rego 125 (058/721505, ©), a żywić się można w dobrej Restaurante Praia Sol nad brzegiem morza.

W Moledo linia kolejowa skręca na południe i prowadzi dalej wzdłuż wyznaczonej przez rzekę Minho naturalnej granicy z Hiszpanią. Pierwszą z nadrzecznych miejscowości jest urocza Caminha. Warto zatrzymać się tu na noc lub oczekując na pociąg udać się do jednej z przyjemnych restauracji. Jadąc dalej, przejeżdża się przez kilka starych, warownych miast, których mury obronne strzegły niegdyś północnej granicy Portugalii. Ostatnią stacją jest Valenęa do Minho. W tej zdecydowanie najpiękniejszej z mijanych miejscowości znajduje się przejście graniczne do Hiszpanii i co tydzień odbywa się tu słynny w całej okolicy targ. Najbardziej malowniczy krajobraz otacza jednak MonęaoiMelgaęo, miasta położone na wschód od Valenęa. Można się do nich dostać tylko autobusem. W obu miejscowościach znajdują się przejścia graniczne.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>