Noclegi – Braga

Braga jest dobrą bazą noclegową dla turystów podróżujących po południowej części Minho. Zakwaterowanie oferują liczne hotele i pensjonaty, należy jednak pamiętać, że w czasie lokalnych świat oraz na Wielkanoc i w czerwcu mogą być kłopoty ze znalezie- niem wolnych pokoi. W takim wypadku dobrym wyjściem jest pobyt w Bom Jesus, miasteczku położonym zaledwie 4 km od centrum Bragi.

Albergaría Senhor-a-liranca, Largo da Senhora-a-Branca 58 (»053/29938), w odległości lkm od centrum, należy iść w dół Avenida Centra!. Ładnie urządzony Intdynek z widokiem na ogród, oleruje jedne z lepszych pokoi w mieście. Można korzystać z parkingu. .

Casa Santa Ziła, RuaSao Joüo 2(1 (»053/23494), budynek ukryty jest za katedrą, drogę wskazuje mosiężna tablica. Pensjonat ten odwiedzany jest najczęściej przez grupy pielgrzymów, stąd typowo religijny nastrój. Obowiązuje cisza nocna, należy też przygotować się na wymogi dotyczące odpowiedniego stroju. Niedrogo,

Grande Residencial Avenida, Avda. da Líberdade 738 («053/22955). Przepięknie usytuowany pensjonat, którego dawny urok już nieco przygasł» Pokoje i tylu budynku są spokojniejsze od tych wychodzących na ulicę. Cieszy się dużą popularnością, dlatego w leeie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. CD-©.

Hotel Francfort. Avda. Central 1-7 («053/22648), po drugiej stronie Praęa da República. Ten uroczy hotel z 1879 r. nie prezentuje się już tak imponująco jak dawniej, wyjątek stanowi odnowiona niedawno jadalnia w stylu art dero. Skromne pokoje, niektóre z łazienką, należą do najtańszych w mieście. Te od strony frontowej narażone są jednak na hałas. 3)-.

Hotel Joüo XXI, Avda. Joüo XXI849 («053/616630), tuż przy Avenida da Liberdade, przy drodze prowadzącej za miasto. Sześciopiętrowy hotel oferuje pokoje z łazienką oraz restauracją na najwyższym piętrze, @),

Hotel Residencial Centro Comercial Avenida, Avda. Central 27-37 («053/75722), w centrum lian dlmvym. Ho recepcji na II piętrze dojeżdża się windą. Przestronne, ładnie urządzone pokoje mają TV i łazienkę. Dodatkową atrakcją jest mieszczące się poniżej kino. <$>.

Residencial fnáciu Fílho, Rúa Francisco Sunches 42 («053/23849), na lewo od Rúa do Souto w kierunku biura turystycznego. Dobrze prowadzony pensjonat w centrum miasta. Wnętrze zdobią stare telefony, kasy sklepowe i maszyny do pisania. Większość pokoi ma łazienkę. Polecamy. (S>.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>