Noclegi i gastronomia – Leiria

W poszukiwaniu noclegu najlepiej udać się na Praęa Rodrigues Lobo, gdzie wolne pokoje oferują właściciele okolicznych restauracji i pensjonatów, spośród których godne polecenia są te na Rua Mestre de Aviz i Rua Miguel Bombarda. Tanie pokoje można też znaleźć przy Largo Paio Guterres i Largo Cónego Maia – obydwie ulice znajdują się niedaleko XVI-wiecznej katedry. W mieście, przy Largo Cándido dos Reis 7 usytuowane jest w pełni wyposażone, jedno z najlepszych w Portugalii schronisko młodzieżowe (044/31868).

Albergaría do Terreiru. Largo Cándido dos Reis 10 (044/K135(>()). Dosyć drogi, ale wart uwagi hotel, mieszczący się w pięknym, odnowionym domu na starym mieście. Hotel Liz, Largo Alexandre Herculano 10-13 (044/814017). Hotel położony w centrum, niedaleko mostu, obok biura turystycznego. Usługi na dobrym poziomie, w cenę wliczone śniadanie..

Hotel Sâo Luis, Rua Henrique Sommer (044/81311)7). Dogodna lokalizacja, choć nieco poza centrum: niedrogo jak na tą klasę hotelu. W cenę wliczone śniadanie. Pensao Aicóa. Rua Rodrigues Cordeiro 20-26 (n044 32690). Pokoje mak. ale wygodne: z niektórych widok na zamek. W pokojach telewizory. W cenę wliczone śniadanie. Na dole dobra restauracja. .

Pensao Berlinga. Rúa Miguel Bombarda 3 (044,823846). Pensjonat przy ulicy prowadzącej do Praga Rodrigues Lobo: na rogu placu trzeba szukać tabliczki informacyjnej. W tym dużym i pełnym zakamarków domu panuje przyjazna atmosfera. .

PensSo Residencial Leirense, Rua Afonso de Albuquerque ń (o044/32061). Pensjonat położony w centrum, od łat cieszy się stalą popularnością. Ostatnio odremontowany. Pokoje o dużo wy- żsżym standardzie niżprzedtem za tę samą cenę, ze śniadaniem włącznie. -.

Residencial Bom Dinis.Trav.de Toma r 2 (w044/815342). Od biura turystycznego do pensjonatu idzie się przez most, a potem stroma ulicą pod górę. Nowoczesne, popularne miejsce noclegowe z przyjemnym tarasem na dachu. Nie ma trudności ze znalezieni miejsc parkingowych. -. Residencial Ramalhete, Rua Dr. Correia Mateus 30 (n044’812802). Nazwa własna hotelu nawiązuje do siedziby bohatera powieści tea de Queiros pt. Ród Majów. Nowoczesny, dobry hotel. Pokoje od tyłu bardzo spokojne. .

Wesołe, miejskie życie Leiria toczy się przede wszystkim w kafejkach i barach przy Largo Cándido dos Reis. Warto więc zajrzeć do Bar Estrebaria pod nr 23 oraz Bar Samo Encado, przy Trav. da Paz 9. czy do Galeria Bar przy Quinta de Santo Antonio 43.

Jardim. Jardim Luis de Camfses. Ciekawa lokalizacja z widokiem na rzekę i park. Podaje się tu owoce morza i inne przysmaki. Lokal popularny wśród braci studenckiej. Restaurante Aquário, Rua Mouzinho de Albuquerque 17, w bocznej uliczce biegnącej od Jardim Luís de Camóes. Menu turystyczne w granicach 2000 esc. Zamawiając przy barze płaci się mniej, co zresztą w wielu portugalskich lokalach jest regułą. Zamkn. czw.

Restaurante Montecarlo, Rua Dr. Correia Mateus 32-34. Najlepszy lokaf przy tej ulicy. Niedrogo. Już za 1000 esc. można tu nieźle zjeść. Specjalność zakładu to meia done (pół porcji).

Tromba Rija. Rua Professores Pórtelas 22 (n044/32022: zamkn. nd, pn. w porze obiadowej i VIII). Prawdziwa kuchnia portugalska – nieco droższa, ale warta każdych pieniędzy. Lokal położony za miastem przy drodze do Marrazes: trzeba jechać NI i skręcić za Casa da Patmeira w lewo.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>