Noclegi i gastronomia w Lamego

Noclegi są drogie i dosyć trudno jest znaleźć wolne pokoje. Zaleca się wcześniejszą rezerwację, ale w razie trudności z zakwaterowaniem można się udać do biura turystycznego, którego pracownicy potrafią niekiedy załatwić nocleg w jednej z kwater prywatnych przy Rua de Santa Cruz 15 ((D) lub nad Café Abrigo na Rúa dos Bancos («054/62432:). Tutejszy kemping («054/62090) położonyjest4km od miasta w Turisserra, tuż za Motéis Twissetra (patrz poniżej). W okolicy kempingu nie zatrzymują się jednak żadne autobusy, dlatego należy tam dojechać samodzielnie kierując się drogą prowadzącą do Avóes.

Albergaría tło Cerrado («054/63164), przy drodze do Rćgua, na obrzeżach miasta. Najlepszy hotel w Lamego – dobrze wyposażony, ale nieco pozbawiony oryginalności. Hotel Parque («054/62105), koło kościoła Nossa Senhora dos Remedios, na szczycie wzgórza. Śliczny, wspaniale położony hotel wśród ogrodów. .

Motéis Tlirisserra («054/62080), w odległości 4 km na drodze prowadzącej do Castro Daire, Skromny motel (i bardzo dobra restauracja), znajdujący się wysoko na Serra das Meadas, niedaleko kempingu.

Pcnsño Imperio. Travessa dos Loureiros 6 («054/62742), przecznica Avenida Visconde Teixeira. Przyjemne, choć nieco staromodne pokoje. Czasem bywa w nich dosyć hałaśliwie. . Pcnsño Silva. Rua Trás-da-Sé 26 («054/62929). Schludne pokoje. Mili, francuskojęzyczni właściciele. Pewną niedogodnością może być jedynie odgłos dzwonu dobiegający z katedry. (D.

Residencial Sao Paulo, Avenida 5 de Outuhro («054/63114). Nowoczesny, przyjemny hotel. W cenę wliczone jest śniadanie. Residencial Sotar, Avenida Visconde Teixeira («054/62060). Ten elegancki hotel, położony nieco dalej od wieży z zegarem, jest może mniej ciekawy niż pensjonat Silva, ale roztaczająsię stąd ładne widoki na katedrę. .

W restauracjach w Lamego jest dosyć drogo, dlatego opłaca się zorganizować przyjemny piknik, na który zaopatrzyć się można w sklepie z wędlinami i pobliskim sklepie spożywczym na Rua da Olaria. Życie nocne jest tu dość ubogie: poleca się bar (z drzwiami wahadłowymi) na końcu Rua de Almacave przy dradze do zamku oraztawernę na Rua do Castelinho 25 (niestety, obydwa lokale czynne są tylko do 21,00). Młodsze (żeńskie) towarzystwo przychodzi do Bar Doce Bar na Avenida Visconde Guedes Teixe- ira lub do O’Pé Da Sé na Rua Da Perreira.

Novo, Largo da Sé (naprzeciw katedry). Tani. gwarny lokal z kilkoma stolikami na zewnątrz, skąd widać katedrę. Pensáo Imperio, Trav. dos Loureiros 6. Podaje się tu najlepsze posiłki w mieście. Dosyć drogo.

Restaurante Avenida, Avenida Dr Alfredo de Sousa. Warto spróbować tu faszerowanego pstrąga i innych niedrogich przysmaków regionalnych. Restaurante Bcira-Lamego Sacristüo, Rua Macarlo de Castro. Specjalnością lokalu są dania mięsne. Zamówić tu też można m.in. wspaniałą szynkę, wino z beczki orazpeliscos (zakąski).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>