Noclegi i gastronomia w Nazare

W okresie letnim pensjonaty w Nazaré są przeważnie dużo wcześniej zarezerwowane, chociaż właściciele prywatnych kwater oferują wolne pokoje już na dworcu autobusowym. W sezonie płaci się przeważnie w granicach 3500-4000 esc. za noc. Osoby, które mimo to miałyby trudności ze znalezieniem noclegu, powinny udać się do jednego z biur turystycznych dysponujących listą wolnych pokoi. Poniżej wymieniono najlepsze pensjonaty i hotele. W Valado, niedaleko stacji kolejowej, znajduje się kemping («<.162/ 651111: zamkn. pol.XI-poł,I). Pole namiotowe Vale Paraíso («062/561546: czynne cały rok), leży 2 km za miastem, przy drodze do Marinhn Grande (N242).

Holci da Nazar«, Largo Afonso Zuqueie («062/561311: zamkn. I). Drogi hotel z małymi, skromnie umeblowanymi pokojami. Wspaniały widok przede wszystkim z tarasu, a także z górnych pięter hotelu. .

Pensüo Central, Rua Mouzinho de Albuquerque 83-85 («062/551510), Stary, ale dobrze prowadzony pensjonat. Rezerwację należy rohić z wyprzedzeniem. Okna najlepszych pokoi wychodzą na dziedziniec. W cenę wliczone śniadanie i cnsño Europa, Praęa Dr. Manuel de Arriaga 24 («062/551536). Jasne, małe pokoje. Czasami dosyć gwarno. Pensjonat położony przy niniejszym z dwóch placów łączących się z Avenida da República. Na dole znajduje się restauracja i cusfio Restaurante Kihamar, Rua Gomes Freire 9 («062/55158). Patrząc od strony biura turystycznego – po drugiej stronie drogi. Z niektórych pokoi widać plażę. Łazienki wykładane azulejos. W cenę wliczone śniadanie. ©.

Residencial Bcira-Mar. Avda. da República 40 («062/561358: zamkn. XI-I). Po prawej stronie nabrzeża. Przyjemny hotel z dużymi, przestronnymi pokojami ¡osobnymi łazienkami: niektóre z widokiem na morze. W cenę wliczone śniadanie. ©.

Residencial Cnhata, Avda. da República 6 («062/561706). Ciekawie położony hotel. Z niektórych pokoi widać morze. Usytuowany między biurem turystycznym a dolną stacją kolejki linowej.

Residencia] Marina, Run Mouzinho dc Albuquerq ue 6 («062/551541). Przyjemny hotel o dobrym standardzie. Z centrum trzeba iść ulicą wdót. Najwięcej restauracji mieści się przy Avenida da República i na kilku placach usytuowanych w pobliżu tej ulicy.

Aquário. Largo das Caldeiras W Jeden z najlepszych lokali przy tym ładnym placu. Ogródek. Bri.sa do Mar, Avda. Vieira Guimaraes 10. Naprzeciw dworca autobusowego. Inaczej niż w całym mieście, nie podaje się tu potraw z owoców morza, lecz zwykłe i smaczne dania kuchni portugalskiej.

Carlota e Catarina, Rua Adriao Batalhn 162. W miłym otoczeniu można tu zjeść wykwintne dania z owoców morza. Uwaga! Strome podejście. Casa Do Largo. Avenida da República. Ładna kafejka, idealne miejsce na nabrzeżu na herbatę, śniadanie lub piwo.

Casa Lazara, Rua Adrian Batalha. W okolicy nabrzeża. W tej wyłożonej kafelkami restauracji serwuje się dobre dania z owoców morza oraz wyśmienite domowe wino, lAr do Sol, Avenida da República 54. Niedaleko plaży. Drogie, choć doskonałe potrawy z owoców morza. Warto skusić się na „przystawkę niespodziankę”.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>