Noclegi i gastronomia w Peniche

W okresie letnim, zwłaszcza w sierpniu, trudno jest tu znaleźć wolne miejsca noclegowe. Zdarza się, że niektórzy mieszkańcy oferują kwatery prywatne, ale lepiej zwrócić się o pomoc w tej sprawie do biura turystycznego. O wolne pokoje można pytać (poza sezonem, lub wcześnie rano) w wymienionych poniżej pensjonatach. Przy drodze prowadzącej do miasta, po drugiej stronie rzeki Lagóa (niedaleko dworca autobusowego) usytuowane jest miejskie pole kempingowe («062/783460), natomiast prywatny Camping Peniche Praia («062/783460) znajduje się na półwyspie w północnej części nabrzeża. Residencial Cristal. Rua 1 de Dezembro («062/782724). Pokoje nieco ciasne, ale zadbane. -@.

Residencial Fćlita, Largo Prof. Francisco Freire («062/782190). Pokoje raczej nieciekawe, budynek hotelu nowoczesny. Residencial Kałekcro, Avenida do Mar. («062/787107). Średni standard. Niektóre pokoje z widokiem na morze, wszędzie telewizory.

Residencial Marítimo, Rua José Estévâo («062/782850). Tuż za przystanią. Zwykle pokoje, ale za to z łazienkami. Residencial Mili. Rua José Estêvao 45 («{162/787107}.’Wygodny, dobre warunki.

Residencial Vasco Da Gama, Rua José Estévao («062/781902). Pensjonat o dobjym standardzie. Usytuowany w centrum. Pokoje z telewizorom i łazienką. W cenę wliczone jest śniadanie. Wzdłuż Avenida do Mar usytuowanych jest wiele restauracji (większość z nich dobrej kategorii), gdzie nawet największe głodomory zadowolą się podawanymi tam ogromnymi porcjami.W pobliżu przystani, przy Largo da Ribeira, znajdują się Restaurante Gaivota (restauracja „Mewa”) iRestaurante Onda Azul (restauracja „Błękitna Fala”), serwujące potrawy z owoców morza, a niekiedy z grilla wystawianego na zewnątrz.W okolicznych barach, przy dobrym drinku i w miłym towarzystwie można przyjemnie spędzić czas. Tuż za rogiem hotelu Residencial Félita, przy drodze biegnącej z eentrum miasta, niedaleko rynku położona jest piekarnia/har szybkiej nbsługi, gdzie warto zjeść doskonałe śniadanie lub kupić prowiant na piknik. Jest to także ulubione miejsce spotkań żon rybaków. Przychodzą tu, ubrane w szpiczaste czapeczki i skarpety dziergane na drutach, popijają kawę-espresso z dużą ilością cukru, zwaną hien i przy okazji zakupów wymieniają najnowsze ploteczki.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>