Noclegi i restauracje w Bom Jesus

Bom Jesus jest wymarzonym miejscem na spędzenie miłego popołudnia i wieczoru. Za kościołem rozciągają się piękne ogrody kryjące groty i niewielkie stawy, po których można popływać łódkami. Przejażdżki konne organizowane są na wzniesieniu za parkiem. W okolicy kościoła znajduje się kilka hoteli i pensjonatów oferujących spokojny wypoczynek.

Casa dos Lagos (»053/676738), przy drodze poniżej najwyższego skrzydła schodów. Uroczy, stary dom objęty planem Tuiihab. Do wynajęcia są trzy pokoje i trzy apartamenty. Hotel do Elevador (»053/676611), na lewo od górnej stacji kolejki. Drogi, ale za to przepięknie usytuowany hotel. ©.

Hotel do Parque (»053/676548). O podobnym standardzie co Elevador. Większe pokoje, niestety mniej dogodne położenie. Pensât) Águeda (»053/676521), za parkiem, z tyłu kościoła. Pozostawia wiele do życzenia, zaletą są jednak niskie ceny. Skromne pokoje nie mają łazienek. Restauracja na parterze oferuje smaczne śniadania. Sul-Americano (»053/676701 ). Na prawo od szczytu schodów. Niedrogi, godny polecenia hotel z restauracją. Śniadanie wliczone w cenę noclegu. -.

Zwiedzający Bom Jesus turyści mają do wyboru kilka dobrych restauracji. Największy ruch panuje w nich w soboty, wtedy bowiem organizowane są przyjęcia weselne. Restaurante Âgueda, na parterze pensjonatu o lej samej nazwie. Duże porcje taniego jedzenia zaspokoją każdy głód.

Restaurante Bom Jesus, poniżej Agucda. Nieco drożej. Zaletą jest sprawna obsługa i stoliki na tarasie. Restaurante Pórtico, przy schodach na dole. Stylowo urządzona restauracja słynie i dobrze przyrządzonych, drogich dań.

Restaurante Sameiro, wSameiro, 2 km od Bom Jesus, w pobliżu ogromnej świątyni na Monte ‘ Sameiro. Polecamy Turystom podróżującym samochodem. Drogie, ale pyszne dania warte są wszystkich pieniędzy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>