Noclegi w Porto

Baza noclegowa w Porto nie należy do zbyt drogich. Najtańsze pokoje znaleźć można w części miasta leżącej na południe i wschód od stacji Sao Bento. Szukując lepszych, ciekawiej położonych hoteli nie warto ulegać namowom osób krążących po dworcach i oferujących noclegi. Najlepiej odnaleźć jeden z pensjonatów lub hoteli opisanych poniżej, usytuowanych na zachód lub wschód od Avenida dos Aliados, W zimie lepiej wykupić droższy pokój, gdyż tylko w niewielu spośród tanich hoteli zainstalowane jest jakiekolwiek ogrzewanie.

Pensáo dos Aliados. Rua Elisio de Melo 27 (»2004853), w pobliżu Avenida dos Aliados. Ten bardzo wygodny pensjonat cieszy się latem dużą popularnością, dlatego trzeba wtedy dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsc. Bywa tu bardzo głośno, więc lepiej poprosić o pokój w tylnej części hotelu. W cenę wliczone śniadanie.

Pensao Europa, Rua do Almada 396 (»2006971). Nieco ciemny pensjonat z hałaśliwym barem i dobrą restauracją. W najtańszych pokojach nie ma prysznica. Pensao Pao-de-Aęucar, Rua do Almada 262 (»2002425), na skrzyżowaniu z Rua Ramalho Ortigao. blisko biura turystycznego. Stylowy hotel z lat 30. XX w. z cichymi pokojami wyposażonymi w osobne łazienki, latem wymagana wcześniejsza rezerwacja. .

Residencial Porto Chique, Rua Conde de Vizela 26 (»2080069), zaledwie 10 min spacerem od stacji Sao Bento. Przyzwoite pokoje (z lub bez prysznica). Pensâo Porto Rico. Rúa do Aimacia 237 («318785), naprzeciwkoPtïo-de-Açucar. Male, przytulne pokoje, spokojniej jest w tych mieszczących się w tylnej części tunelu (jeśli ktoś woli słuchać miauczenia kotów niż hałasu samochodów), ©,

Pensao Residencial D’Onro, Praęa Parada Leilfio 41 («2081201 ), koło uniwersytetu, niedaleko Praęa Gomes Teixeira. Pokoje o różnych cenach i różnym standardzie wyposażenia. Pensao Sâo Martinho. Praęa Carlos Alberto 59 («31438(1). Przyjemny pensjonat położony w pięknym ogrodzie, 3(J0 m od Torre dos Clérigos. We wszystkich pokojach jest prysznic, a w większości telewizor.

Pensao Vera Cruz, Rua Ramalho Ortigâu 14 («323396), niedaleko biura turystycznego. Lepszy .standard, typowy raczej dla hotelu niż dla pensjonatu. Elegancko, choć dosyć drogo. W cenę noclegu wliczone śniadanie. .

Residencial Paris, Rua da Fáhrica 27-29 («321396). Podniszczony, ale zawsze utrzymany w czystości hotel z ogromnymi pokojami o ładnych sufitach. W cenę wliczone jest śniadanie, które podaje się w restauracji z widokiem na mały ogród. Ten cieszący się nieustającą popularnością pensjonat (residencial) leży jedną przecznicę za Rua do Almada.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>