Noclegi w Viana do Castelo

Większość pensjonatów znajduje się nieco za centrum, na prawo od głównej ulicy. W lecie, zwłaszcza w czasie pielgrzymki (mmaria), najtańsze są noclegi w prywatnych kwaterach. W oknach domów umieszczone są tabliczki informujące o pokojach do wynajęcia, bliższych informacji udziela biuro turystyczne. Jeśli pobyt w mieście przypada na czas obchodów lokalnych świąt, trzeba przygotować się na zapłacenie ok. 5000 esc. za pokój, w pozostałe dni w roku ten sam pokój kosztuje już tylko 3000 esc. Turyści podróżujący samochodami mają też do wyboru noclegi na pięknie położonych farmach lubw wiejskich rezydencjach: o szczegóły należy pytać w biurze turystycznym.

Miejscowe pola kempingowe nie należą do najlepszych, zaletą jest jednak to, że znajdują się przy plaży Cabadelo: przez rzekę można przeprawić się promem i dalej dotrzeć na piechotę. Z postoju na kempingu Inatei («058/322042) korzystać mogą tylko jego mieszkańcy, którzy zarezerwowali wcześniej miejsca: najczęściej spędzają tu wakacje rodziny z Porto. Położony bliżej plaży i otoczony lasem sosnowym Orbimr («058/322167), pomimo bardzo wygórowanych cen, w lecie jest zawsze zatłoczony,

Casa Grande da Bandeira, Largo das Carmelitas 488 («058/823169), za Rua da Bandeira, na niewielkim placu przy drodze prowadzącej za miasto. Urocza, XVII-wieczna rezydencja z ogrodem, objęta planem Turihab. Szkoda, że oferuje tylko trzy pokoje. Konieczna wcześniejsza rezerwacja, .

Hotel Alianęa, Avenida dos Combatentes da Grande Guerra («(158/829498), przy końcu alei. Ten pochodzący wXVBIw. budynek nadal zachwyca stylowym urokiem. Pokoje z łazienką są najdroższe. Ci).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>