Peniche – dalszy opis

Tuż za murami miasta, w pobliżu malowniczej plaży na północy półwyspu, znajduje się tradycyjna przystań łodzi. Można się tu przyglądnąć pracy robotników, którzy budują nowe lodzie rybackie z ogromnych drewnianych bali, Jeśli masz więcej czasu, wybierz się w na półtoragodzinny spacer (lub krótką przejażdżkę samochodem) za fortecę naCabo Carvoeiro. Na tym skalistym półwyspie, na którego cyplu znajduje się latarnia morska, wybudowano elegancką Restaurante Nâu dos Corvos. Z restauracji roztacza się piękny widok, a menu turystyczne kosztuje poniżej 2000 esc. Inne ciekawe miejsce to Baleal, kilka kilometrów na północ od Peniche. Położona na malej wysepce wioska połączona jest ze stałym lądem wąską, piaszczystą mierzeją. Zalety Balealu to słoneczne, ładne plaże, słabo rozwinięta infrastruktura turystyczna i niewielka ilość miejsc noclegowych. Mieści się tu mały, choć nieźle wyposażony kemping (»062/ 769333). Zatrzymać można się też w Hospedaría Mnr-a-Vixta, przy głównej drodze w kierunku Peniche («062/769467: ) lub w eleganckim A Casa Das Marcs (domu przypływów: «062/769255: ©-©).

Osoby przebywające w Peniche w pierwszym tygodniu sierpnia będą świadkami festiwalu ku czci Matki Boskiej Szczęśliwej Podróży (Nossa Senhora da Boa Vtagctn), w trakcie którego figurka Madonny niesiona jest w kierunku przystani, gdzie witają ją wierni z zapalonymi świecami. Po poświęceniu statków przez miejscowego księdza, rozpoczynają się występy muzyczne, uliczne tance oraz pokazy sztucznych ogni.

Autobusy zatrzymują się na nowym dworcu autobusowym, usytuowanym na międzymorzu, tuż za murami miejskimi. Do centrum idzie się około 10 min wzdłuż Ponte Velha, łączącej się z Rua Alexandre Herculano, gdzie po lewej stronie znajduje się biuro turystyczne (codz. latem 9.00-20.00: zimą 10.00-13,00 i 14.00-17.00: «062/789571). Prawie wszystkie hotele, bary i restauracje zlokalizowane są w okolicy Rua Alexandre Hereulano i Avenida do Mar, która wiedzie w kierunku przystani przy Largo da Ribeira.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>