Plaże w Barra i Costa Nova

Aveiro położone jest nad morzem, nie ma tu jednak plaż typowych d!a miejscowości nadmorskich. Piaszczysty odcinek wybrzeża na północ i południe od miasta, został odcięty od lądu przez powstałą w tym miejscu lagunę. W lasach sosnowych nad morzem utworzono bazy wojskowe. Podczas spacerów należy trzymać się zatem wyznaczonych szlaków i korzystać tylko z oficjalnych pół kempingowych.

Na Wielkanoc oraz od połowy czerwca do połowy września, biuro turystyczne organizuje rejsy wycieczkowe po zatoce (zbiórka o 10.00 przy kanale, powrót o ok. 17.00: 2000 esc.). W programie wycieczki jest trzygodzinne zwiedzanie Torreira (patrz niżej). W łipcu ¡ sierpniu bilety należy wykupić w biurze turystycznym, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. W ciągu całego roku turyści indywidualni moga wynajmować łodzie. Szczegółowych informacji na ten temat udziela biuro turystyczne.

Z Aveiro na pobliskie plaże można dojechać autobusem. Najbliżej miasta znajdują się plaże: w BARKA, przy ujściu Vouga i w COSTA NOVA, na południu, Bardzo kolorowe, drewniane chaty rybackie położone między plażą a rzeka, wyglądają niezwykle malowniczo. W weekendy obydwie miejscowości obiegane są przez tłumy wczasowiczów. Ulubionym miejscem spotkań mieszkańców Barra jest klub EDP przy Rúa Vasco da Gama 66 (zamkn. w nd.).

Autobusy (co godz., 8.00-20.00) z Aveirro odjeżdżają ze stanowisk w pobliżu dworca kolejowego i po drodze zatrzymują się przy RuaClube dos Galitos. Przystanek znajduje się po drugiej stronie mostu za biurem turystycznym oraz jakieś 150 m na prawo za kanałem. Wszystkie autobusy jadą przez Barrę do Costa Nova.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>