Restauracje – Braga

A Ceia, Rua do Raio 331. Doskonała restauracja, ciesząca się ogromną popularnością wśród miejscowych. Stoliki, zwłaszcza w weekendy, należy wcześniej zarezerwować, w przeciwnym wypadku trzeba zadowolić się miejscem przy barze. Podaje się tu ogromne porcje pieczonego kurczaka i steków. Zaletą jest też duży wybór win i niezbyt wygórowane ceny. Trudno tu trafić, trzeba kierować się szyldem umieszczonym na ulicy. Czynne codz. oprócz pn.

Campo da Vinha, Praęa Conselheiro Torres a Almeida. Tania, popularna restauracja z. ożywioną atmosferą. Polecamy frango (kurczaka). Casa Pimenta, Praęa Conde de Agrolonga 46. Warto tu przyjść ze względu na smaczny zestaw dań za ok. 2500 esc.

Conde de Agrolonga. Praęa Conde de Agrolonga 74, na północ od Rua do Suoto w kierunku Mercado Municipal. Typowa portugalska restauracja. Specjalnością są potrawy z ryżu.

Prégáo, Largo da Praęa Vełha 18. Uroczy’bar z barmanem, który lubi porozmawiać z. gośćmi. Świetne miejsce na zjedzenie przekąski, lunchu i napicie się sangrii lub jednego ze smacznych win.

Restaurante lnácio, Campo das Hortas 4. Aby tu dojść, należy przejść przez bramę miejską przy końcu Rua do Souto i skręcić w lewo. Droga i popularna wśród obcokrajowców restauracja specjalizuje się nie tylko w daniach portugalskich. Posiłek w tym starym, kamiennym budynku o wiejskim wystroju kosztuje powyżej 2800 esc. Czynne codz. oprócz pn.

Restaurante Moęambicana, Rua Ardrade Corvo 8. Tuż za bramą miejską, przy końcu Rua do Souto. Jak sama nazwa mówi, podaje się tu dania rodem z Afryki.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>