Rio Vouga

W niepozornej, górskiej wiosce nieco absurdalnie wygląda szyld z napisem Muzeum Automobili (Museu do Automóvel). A jednak, w budynku obok muzeum sztuki rzeczywiście zgromadzono kolekcję przedwojennych zabytkowycli samochodów, motocykli, a także lśniących niklem i chromem ekscentrycznych amerykańskich modeli.

W Caramillo znajduje się jeden przyjemny pensjonat Stio Cristovdo (»032/861394), w którym zawsze trzeba rohić wcześniejszą rezerwację. Niestety w zimie pensjonat jest nieczynny. Inna i zarazem jedyna możliwość, by przenocować w Caramulo to wynajęcie pokoju w pousada Sao Jerónimo (»032,861291: ). Sześciopokojowa willa leży ok, I km od wioski, nocleg jest tani i można skorzystać z basenu kąpielowego. Dohre i niezbyt drogie posiłki podaje się w Cafć-Reslaurante Marle, przy głównej drodze. Miejscowi najchętniej przesiadują w cieniu, przy stolikach w Café Avenida.

Jedną z najpiękniejszych rzek w Portugalii jest Rio Vouga, której leniwy nurt zachwyci wszystkich szukających ciszy i wytchnienia. Linię kolejową biegnącą dotychczas wzdłuż rzeki zamknięto, a trasę tę pokonują obecnie autobusy. Po drodze autobusy zatrzymują się w malowniczych wioskach, ale i tak większość turystów wysiada dopiero w Vouzela (patrz niżej). Z Coimbry luli Aveiro można dojechać pociągiem do Allier- garia-a-Velha i dalszą drogę do Vouzela pokonać autobusem podstawianym przez Portugalskie Koleje Państwowe (CP). Z położonego na południu Caramulo do Vouzela jest całkiem blisko. Natomiast niezwykłych wrażeń dostarczy na pewno trasa N337 z Viseu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>