Rozrywka i życie nocne w Viana do Castelo

Zabawa w czasie romanas (procesji religijnych) nie jest jedynym sposobem na spędzanie wieczoru. Wiele ciekawych imprez odbywa się w mieście przez cały rok. Na kawę lub nocne rozmowy przy piwie najlepiej wybrać się do jednej z kawiarni przy końcu głównej ulicy. Osoby tryskające energią mogą wyszalećsię w kilku miejscowych klubach nocnych.

Informacje o wydarzeniach kulturalnych zamieszczone są w miesięczniku Agenda Cultural, wydawanym przez ratusz: egzemplarz gazety jest do wglądu w biurze turystycznym, obsługa służy też wiadomościami o imprezach lokalnych. Filmy wyświetlane są w kinie Verde Viana (Praça 1 de Maio). Repertuar teatru Municipal Sá de Miranda, na Rua Major Xavier da Costa («058/822644), drukowany jest w wydawanej przez teatr broszurze Teatro do Norestre.

Disco-Pub-Clube-Viana Sol, niedaleko Largo Vasco da Gama przy hotelu Viana Sol. Najwięcej młodzieży przychodzi tu w lecie. Czynne od godzin popołudniowych do 3.00, w sb. do 4.00.

Girassoi Café, Jardim Marginal. Najlepsze miejsce na bien (kawę espresso z dużą ilością cukru). Czynne tylko do 19.00, Pastelaria Brasileira, Rúa Sacadura Cabral. Licząca ponad sto lat kawiarnia z cukiernią i własną piekarnią. Smaczną kawę pije się tu na stojąco. Pastelaria París, Avenida dos Combatemes da Grande Guerra. Pyszne ciastka, stół bilardowy iczyste toalety!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>