Życie nocne i kawiarnie – Coimbra

Zwiedzając Coimbrę. trzeba koniecznie wygospodarować trochę czasu na wizytę w jednej z tradycyjnych kawiarni przy Rua Ferreira Borges i Rua Visconde da Luz. Sporo uroczych lokali znajduje się też przy Praęada República, po drugiej stronic miastaw pobliżu parku Santa Cruz. Większość z nich czynna do 2.00 w nocy, gości przede wszystkim studentów. Popularne są też bary w starej i nowej części miasta, najlepsze z nich zostały opisane poniżej. Niemal wszystkie lokale w Coimbrze czynne są do 2.00. Nocne kluby zapewniaj:) zabawę przy muzyce nawet do 6.00. Za wstęp trzeba zapłacić ok. 500-800 esc. Wejście do baru bywa czasami płatne. Muzykę gra się z płyt lub na żywo.

Najwięcej okazji do posłuchania słynnego fado, mają turyści przebywający w mieście w maju, w czasie obchodów studenckiego święta. Przez cały rok występy organizowane są też w niektórych restauracjach i przede wszystkim w barach, z których najpopularniejszy to Diligencia (patrz poniżej). W lokalach w okolicy kaledry, rozbrzmiewa fado w najbardziej profesjonalnym wykonaniu. Informacje o organizowanych w mieście koncertach i imprezach przeczytać można na afiszach rozlepianych wszędzie na budynkach uniwersyteckich. Warto też zasięgnąć języka u zawsze dobrze poinformowanych studentów.

Arcadia, Rua Ferreira Borges 144. Bardzo popularna, stara kawiarnia. Niełatwa ją znaleźć, ale jest to Idealne miejsce na spędzenie deszczowego poranka. Café Montanha. Largo da Portagem. Spośród wszystkich kawiarni na placu. Café Montanha zdecydowanie jest najładniej położona. Pijąc kawę. można stąd podziwiać piękny widok na miasto. Café Santa Cruz, Praęa 8 de Maio. Kawiarnia zajmuje część budynku należącego do zakonu. Zachwycające są zarówno kamienne sklepienia wnętrza, jak i uroczy ogródek wychodzący na najruchliwsza w mieście ulicę handlową.

Café Sé Velha. Rua Joaquim Antonio d’Aguiar 152. W pobliżu katedry. Idealne miejsce na odpoczynek, po wyczerpującej wspinaczce po wysokich kondygnacjach schodów. Stoliki na zewnątrz, Praęa Velha, Praęa do Comercio. Kilka kroków od głównej ulicy. Przyjemny ogródek ze stolikami w zacienionej części placu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>