Życie nocne, rozrywka i wydarzenia kulturalne – Figueira da Foz

Życie nocne w Figueira toczy się głównie w kasynie przy Rua Dr. Calado 1 (czyn. 15.00-3.00: wejście za okazaniem paszportu). W kasynie obowiązują stroje raczej eleganckie, mogą być wieczorowe oraz zasada przynajmniej jednorazowego udziału w grze. W budynku kasyna mieści się również kilka kin, w których wyświetlane są często najnowsze filmy. Podczas dwóch pierwszych tygodni sierpnia w kasynie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Pomimo potknięć organizacyjnych, niewątpliwą zaletą tego przedsięwzięcia jest możliwość obejrzenia wielu interesujących filmów w wersji oryginalnej.

Na amatorów innego rodzaju rozrywek czekają bary i puby, Godne polecenia są zwłaszcza Perfumaría przy Rua Dr. Calado 37: Dom Copo na Rua Sâo Lourenęo 13 i Dona Bárbara na Rua A.Zaga!o. We wspomnianych pubach muzykę pop i rock gra się do ok. 4.00 rano. Najpopularniejsze dyskoteki wmieście to Disco Bergantíni przy Rua Dr. Lopes Guimaraes 28 i Silver Spring przy Rua Maestro David de Sousa 42. Warto zostać do końca (4.00 rano), bo prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po północy. Miejscowi natomiast najchętniej bawią się w Discoteca Amnistia na Avenida de Tnvane- de, niedaleko dworca kolejowego i mostu na Mondego. W Quiaios, 8 km na północ od Figueira znajduje się popularna dyskoteka Flashen.

Jednym z najhuczniej obchodzonych świąt w Figueira jest wigilia dnia św. Jana przypadająca na noc z 23 na 24 czerwca. Na plaży odbywa się wówczas tradycyjny pokaz sztucznych ogni, a święto radości i tańca trwa do wschodu słońca. O świcie wszyscy gromadnie zażywają „świętej i oczyszczającej kąpieli” w morzu. W lecie organizowane są często gonitwy hyków.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>